12 srpna, 2020

Skautská alej

V roce 2020 uplynulo 100 let od založení skautingu v Semilech a 30 let od jeho znovuzrození. Toto dvojité výročí jsme chtěli oslavit vydáním knihy o naší historii, výstavou v muzeu a velkou akcí na Ostrově. Koronavirus ale rozhodl za nás. Museli jsme oslavy zrušit a vydání knihy a výstavu o rok posunout.

Přesto jsme si výročí nějak připomněli. Zapojili jsme se do výsadby aleje 67 stromů (37 třešní a 30 jabloní) kolem nově zbudované cesty přes pole od kapličky u cesty na Nouzov k Benešovu. K projektovaným stromům se doplnily ještě 3 lavičky, které umožňují znaveným posedět a vychutnat si krásný výhled. Každý strom i lavička má svého patrona z řad skautů či přátel semilského skautingu. Začátek aleje zdobí krásný obrubník z černostudniční žuly a alej přináší radost všem poutníkům.

Výsadba skautské aleje proběhla 28. října 2020.
Dokončení skautské aleje proběhlo 1. května 2021.

Kde přesně alej vzkvétá?