7 září, 2019

Klubovna

Vybavení klubovny

V naší klubovně je k dispozici následující:

• čtyři místnosti: klubovna skautek a světlušek, klubovna skautů, klubovna vlčat, společenka s krbem
  • kuchyňka vybavena plynovým sporákem, plynovou troubou, dřezem, rychlovarnou konvicí a nádobím
  • plynové topení v každé místnosti
  • dostatek matrací na spaní
  • oddělený dívčí a chlapecký záchod

V klubovně se přezouváme (nutné vlastní přezůvky).

Obsazenost klubovny

Nová střecha na naší klubovně

Po letech plánů, slibů a menších úprav se letos konečně práce na klubovně pohnuly.

Máme novou střechu a rovnou do ní bylo vloženo 7 nových velkých střešních oken. V jedné části je zvýšená, abychom do budoucna mohli v patře dodělat sociálky. Práce provedl Jiří Matura z Bítouchova nákladem 622 752 Kč, který zcela uhradilo město Semily.

Máme opravený a odvlhčený sklep přestavěný na dílnu a sklad. Nádhera – už nebudeme muset tábor stěhovat na půdu, všechno je srovnané, v suchu a navíc nám bude sloužit krásná světlá a vzdušná dílna. Práce provedlo Sdružení Milan Farský a Jiří Koucký z Bítouchova nákladem 900 524 Kč. Původně měl být na úpravu využit náš příspěvek z Participativního rozpočtu, ale podařilo se nám získat lepší dotaci mimo rozpočet města. 689 691 Kč tak uhradila Evropská unie, zbylou část město Semily.

Zrealizovalo se podepření stropu ve velké místnosti nákladem 41 810 Kč (půda se nám totiž neplánovaně a samovolně stěhovala o patro níže). Strop dvěma traverzami zajistilo Sdružení Milan Farský a Jiří Koucký z Bítouchova.

Kromě toho máme také nová okna na budoucí sociálky od Jirky Mihala, nákladem 11 808 Kč, a nový hromosvod od Richarda Klikara za 19 800 Kč. Vše uhradilo město Semily.

Město Semily nám letos s klubovnou výrazně pomohlo, moc děkujeme!